Město žije 3. aneb Komediantský víkend

obr__3den.jpg

Sobota.

Dneska byl náročný den. Spát jsme šli kolem druhé ráno, ještě plní dojmů z ohňové a světelné show. V sedm hodin už zazvonil budík…za chvíli měly dorazit ségra s neteří.Proběhli jsme město. Na „hudebním hřišti“ se neteř vyřádila.

obr__001.jpg

Všude jsou jednomístné lavičky v podobě not. Houpačka – zobcová flétna má v sobě kuličku, takže při každém zhoupnutí vyvolá rachot. Zavěšené, různě široké trubky, se při střetu dutě rozezní. Dřevěná klouzačka je ošoupaná dohladka, není třeba mít strach z třísek v zadečku. Niki se ale raději pořádně prohlíží. Visutý most v podobě klaviatury ji láká zahrát ovčáci čtveráci. Ještě klasická houpačka a můžeme jít dál.

obr__002.jpg
Ohlášený komediantský průvod sestává ze dvou komediantských aut, vzdálených od sebe asi přes půl náměstí. Takže v podstatě ani moc průvod nebyl. Komedianti jsou ale veselí. Hrajou, žonglují, a vykřikují pozvání na svá představení. Vyzývají paní zmrzlinářku, u které jsme si právě před chvilkou koupili výbornou zmrzku, aby vzala celý svůj dřevěný stánek i se zmrzlinou, a přišla na Piaristické náměstí, kde se představení koná.

obr__002a.jpg
Vyrážíme na Lannovku (to není přeprava horské dráhy, to je Lannova třída). Po cestě se umýváme od zmrzliny, která v tom horku strašně rychle taje. Neteř se baví tím, že stříká na tetu. Ale protože jí to nejde tak dobře, mamka (má rodná sestra se prosím spikla proti mně) jí ukazuje, jak to udělat, aby voda dostříkla až na mě. Křičím instinktivně na celé kolo, až se lidé otáčejí. To neteř povzbuzuje k dalším výkonům. Maminka s kočárkem se zvědavě dívá. Chci jí uvolnit místo na lavičce. „Ne, děkuji…my se jdeme jen podívat, jak si ta holčička hraje.“ Aha, takže jsme tu snad větší atrakce než kejklíři. To je dobré.

obr__003.jpg
Na Lannovce před bankou už dlouho stojí skulptura šedých lidí, kteří se dle výrazu opravdu neskutečně těší do práce. Posíláme Niki, ať tu šedou masu oživí svým růžovým modelem.

obr__004.jpg
Po obědě u meka a dlouhém pohrání si na vestavěné tubusové klouzačce vyprovázíme (už i s manželem, který se vrátil ze schůzky a připojil se k nám) holky na autobus domů.

Nás ještě čeká „komediantský večer“…


Leave a Reply