Hamr kemp 2018 – sobota III.

 

A vidíte, málem bych ještě zapomněla na Lanové centrum.

Jedna z dalších atrakcí, která je součástí Hamr kempu 2018.

Tu si i letos (hlavně pro děti) připravil Honza za plotem (ze zadní strany pódia, takže někteří měli možnost si hudební vystoupení vyslechnout v korunách stromů).

Pod bedlivým dohledem rodičů, samozřejmě 🙂

A nyní se nám v ústrety
blíží slíbené úlety 🙂

Marian & Úlety
chtěla jsem začít psát, že jde o rodinné seskupení s netradičně pojatým folkem…a teď čtu co kapela o sobě říká: „Hrajeme netradiční autorský folk vyrůstající na kořenech klasické hudby s rašícími jazzovými výhonky a doplněný originálními autorskými texty.“
Tak to nebudu duplikovat 😉
Těžko říct, jestli tatínek Marian své děti do hraní nutil nebo chtěly samy…v každém případě se výsledek dostavil a rozhodně se jim hodiny trávené nad notami vyplatily 🙂

Záblesk
– byl pro mnohé skutečně „záblesk z čistého nebe“. Neotřelé texty, zajímavé melodické linky…něco, co jen tak nezaškatulkujete.
Kaaj povzbuzuje Ondru kapelníka, aby určitě pokračovali dál, protože originálních kapel (které jen nekopírují někoho dalšího) a navíc s nebeským poselstvím, je v Čechách málo.

A přichází asi největší magnet pro teens.
Envej – raper s poselstvím.
Jak jsem už dříve zmínila, při přípravné schůzce kladl Kaaj moderátorům na srdce, aby si naposlouchali kapely, aby věděli, s kým mají co do činění, než je budou představovat. Zuzka prosila, jestli může vynechat ten rap, protože to opravdu není její parketa. Kaaj ji poprosil, ať to skousne a poslechne si aspoň 2 písně. Pointa? Zuzka sjela celé album a nadšeně Kaajovi napsala, že je z Enveje nadšená, dojatá… zřejmě získal novou fanynku 🙂

Zvuková zkouška je asi nejdelší ze všech dnešních čísel, Envej neponechává nic náhodě.
…a výsledek za to stojí.
Má během pár minut snad celý Hamr kemp (ať už jsou diváci v kotli, sedí pod stanem nebo leží na trávníku) „na lopatě“ 🙂

 

Po vystoupení Envej trpělivě podepisuje CD všem fanouškům.

The Neons
nám opět zazářili do tmy a strhli k tanci (nebo aspoň náznaku pohybu) snad každého z nás.

   

Poslední vystoupení tohoto ročníku Hamr kempu a ještě jedno povzbuzení z pódia od zpěváka Vlasty, abysme pokračovali a udrželi tuhle skvělou akci – Hamr kemp. Asi ani plně netuší co říká a jak to pořadatele HK povzbuzuje.

Ani počasí nemohlo pokazit dobrou náladu účinkujících i návštěvníků. Hamrem se i letos nesla přátelská atmosféra a radost z kvalitního umění.
Povedlo se potěšit umělce a to těší i nás, protože věříme, že pak se budou rádi vracet na místo činu 🙂
Jedna z kapel se nám přiznala, že je hraní na Hamr kempu „nakoplo“ a dalo novou šťávu k hraní, a začali znovu pomýšlet na nové písně, aranže a nová vystoupení. Úžasné.

Velký dík patří i moderátorům, kteří se v rámci uvádění kapel převlékali doslova každou hodinu.
Byli jste úžasní 🙂
   

Doznívání…
V okénku „Ztráty a nálezy“ jsme chtěli fanouškům nabídnout v dražbě několik dárečků, které tu zůstali po kapelách a divadelnících. 😀
Žel, než jsme to stihli zorganizovat, umělci se po svých ztracených věcech začali pídit. Tak třeba příště.

A dá-li Pán, příští rok se s vámi zase rádi uvidíme.

Leave a Reply