Vltava open 2012

Dneska se chystáme do Českýho Vrbna okouknout lodičky, plavební komoru a možná si i poslechnout nějakou kapelu…

Ale den nám začal úplně nepředvídaně.

Před snídaní Kaaj zaslechl letadlo. Přiběhl k oknu a mohl se rozplynout nadšením. Já se v tom nevyznám, ale prý tam dělalo brejkule nějaké zvláštní „dvojtrupé“ historické letadlo.

Takže jsme se po snídani sebrali a jeli k letišti, podívat se zblízka.

Procházeli jsme tam a zpátky kolem plotu letiště (starousedlíci už si museli říkat, že jsme poněkud podezřelí :-)), jenže ouha…Na letiště lze proniknout jen hlavní bránou a tam vás pustí jen s průkazkou (nebo letenkou).

Ptáme se mladíka u brány, jestli opravdu není možné…není. Ani pánové, kteří též zahlédli ono podivné letadlo a chtějí dovnitř, nemají u strážce brány šanci.

Co teď? Jdem se (po úspěšném překonání silnice, kde se s pěšími moc nepočítá) podívat na druhou stranu k Stecherovu mlýnu.

Několik firem a pak luxusní baráky za zdí. Vypadá to tu jako milionářská čtvrť. Usedáme pod stromy na kamennou dekoraci. Třeba uvidíme nějaké letadlo.

Vidět je tu krásně, ale asi mají zrovna obědovou pauzu. Občas letí v dáli normální letadlo nebo vrtulník.

Na zpáteční cestě jsem si všimla ptáčka. Seděl, pípal, ale jakoby se ani nebál. Teprve když jsme si všimli i druhého, došlo nám, že to asi právě vyletěli z hnízda. Maminka je shora zřejmě uklidňovala, protože furt pípala. Rychle jsme si jednoho vyfotili a zmizeli, aby se mohli dál v klidu zdokonalovat v létání.

      

Krátké zastavení doma a vyrážíme do Vrbna.

Konečně se plní Kaajův sen a můžeme jít až tam, kam se dosud (kromě zaměstnanců) nikdo nevydal 🙂

                     

               

V kontrolní věži se bedlivě sleduje hokej. Občas nám dolů (během toho, kdy sledujeme loď) zahlásí i aktuální stav. 🙂

                  

Kousek od nás je podium a zázemí muzikantů. Zvědavě to (zezadu) okukujeme.

No a taky se nám povedlo s přehledem přehlídnout pana doktora Vobůrku. 🙂 Kdyby se nesměle nepřihlásil, tak ho fakt minem. 🙂 Už bychom si měli zvyknout, že bývá na všech těch zajímavých akcích.

Chvíli sedíme na lavičce u jednoho kotviště…

…a pak se jdeme ještě podívat na kapely – tentokrát zepředu.

Právě hraje Mňága a Žďorp. A přestože mají mnohem víc obecenstva než kapela před nimi, po chvíli se sbíráme domů. Pěkně připálení od sluníčka a plní dojmů. 🙂

Leave a Reply