25 let OM v ČR

vyroci_OM_0Když byl Kaaj zván na tuto oslavu jakožto bývalý spolupracovník v OM (Operace Mobilizace), jen tak mimochodem nadhodil Pavlovi „a nechcete to udělat u nás v církvi?“

A nápad to byl výborný. Prostředí se všem líbilo, rovnou jsme mohli posloužit i chválou (což byla kapitola sama pro sebe, neboť a protože jsme se museli kvůli mezinárodnímu návštěvnictvu naučit texty v angličtině).

„Mám trochu vítr,“ říká Drahuška, Pavlova manželka, která je v OM zaměstnaná: „přijede i můj nejvyšší šéf.“ Jednohlasně s Kaajou odpovídáme otázkou: „Pán Ježíš?“ a všichni se společně smějeme.

A zdá se, že se Drahuška uklidnila a se šéfem a jeho manželkou celkem v klidu konverzuje 🙂

vyroci_OM_3

My zas rádi po letech viděli Pavlova předchůdce, bývalého velitele OM, (Němce) Karla Zolara, který si nejen udržel krásnou češtinu, ale snad i vylepšil. (Drobný muž v bílém tričku.)

vyroci_OM_4

Celý program se točí kolem založení OM v ČR, o náplni práce OM a postupně vystupují ti, kteří s českobudějovickou pobočkou měli nebo mají co do činění. Několik pozdravů běží i z videa.

Michal pomáhá u počítače a pouští na plátno připravené prezentace.
„Tohle je moc dlouhý pozdrav,“ říká Pavel a ukazuje Michalovi místo, kde má (cca po 2 minutách) střihnout konec a pustit další pozdrav. Michal souhlasně kývá, že chápe….a pozdrav jsme si všichni prohlédli v plné délce 😀

Po několika vystoupeních a proslovech je čas na oběd. Danuška a Pavel by rádi, abychom s Kaajou s nimi šli na oběd do hotelu (aby si Kaaj mohl jako bývalý spolupracovník OM popovídat s ostatními OeMáky). Předem vím, že Kaaj odmítne a bude chtít zůstat s týmem. A tak se omlouváme a s ostatními služebníky čekáme na objednanou pizzu.

vyroci_OM_2 vyroci_OM_9

A stálo to za to. Bylo to strašně fajn posezení. V klidu jsme popovídali se služebníky co s přípravou akce pomáhali, zavtipkovali u kávy a probrali s týmem spoustu důůůůležitých témat 🙂 Fakt jsme si to užili.

banner_25_OM_ČR_2016

Každýho láká dekorace. Tedy zejména nafukovací zeměkoule. Okamžitě mi vytanul film s Chaplinem, kde si jako „diktátor“ pohazuje se zeměkoulí.

„Tak a teď si všichni vezmeme špendlíky s vlaječkama a označíme místa, kde jsme byli,“ navrhuji. 😀 Ale neprošlo to. A tak mi dovolte aspoň malý vtípek na úkor Ivy, kterou zeměkoule vyloženě fascinuje. 🙂

vyroci_OM_1 vyroci_OM_5 vyroci_OM_6 vyroci_OM_8

Odpolední program rychle utekl. Jsme zváni ještě na nové působiště OM, ale my tu budem muset ještě trochu uspořádat věci, vrátit vše na původní místo a počkat až pomocníci sbalí své nádobí a zbytky jídel.

Pavel nám poděkoval za hudební vstupy a pochválil naši připravenost. To zahřeje u srdce (takže ta příprava stála za ten čas).

Odcházíme s Kaajou z církve jako poslední. Unavení (jsme tu od časného rána kvůli přípravě sálu), ale s pocitem dobře odvedené práce – teda služby.

Jsme rádi, že se všechno povedlo ke spokojenosti všech.

A ještě jedna (sladká) tečka. O pár dní později nám (ještě jako jednou dodatečné poděkování) Pavel přinesl na setkání chvály dort. Tedy spíš umělecké dílo. Díky 🙂

vyroci_OM_10

Leave a Reply