Co slibuje „Setkání v Jeruzalémě“?

Poutavý, pravdivý příběh ženy, která se odvážila vzít Bibli doslova.
Tuto knížku jsem četla ještě ve starém vydání jako teenager… ani se mi nechce vypočítávat, před kolika lety 🙂
Tehdy jsem Lydiin příběh zhltla a dlouho ve mně zůstal. Nezůstal však na pultech, takže sehnat knihu bylo opravdu umění. Ceny v antikvariátech se šplhaly k 800,- Když se tedy po letech konečně chystal její dotisk, těšila jsem se na ni moc.

A najednou jsem ji opravdu držela v ruce. Překvapila mě vysoká cena, ale budiž – očekávala jsem „vymazlený kousek“, který tu cenu vyváží.

No… po několika stránkách se mi chtělo brečet a ne kvůli nostalgii – tolik typografických a jazykových chyb… ach ach! Opravdu mi to bylo líto.
Když si uvědomím, že světské firmy běžně raději vyhodí celý náklad tisků kvůli jedné chybě, jen aby neztratili dobré jméno… Vím, kritizovat je snadný, tak jsem se rozhodla jenom nekritizovat, ale zapsat si aspoň ty nejokatější chyby a poslat je vydavatelům k nápravě při dotisku. A věřím, že ta kniha si to opravdu zaslouží!

Snad nejvíc mě vyšokovala teologická novinka na posledních stránkách knihy, že Bůh se oženil. To je pro celou církev dost těžká rána, když se celou dobu těší na svatbu. Ráda bych se tomuto „kiksu“ zasmála, ale nějak mi to nejde. Pere se ve mě touha knihu nabízet pro její poselství se studem, co lidi řeknou, až ji začnou číst s tím množstvím chyb.

Dobrá zpráva je, že příběh je tak nadčasový, že i dnes mluví hluboce do nejniternějších útrob lidského bytí. Jestli máte pocit, že vaše výplata není dost velká, že vám chybí něco dobrýho v ledničce. Že vaše auto už sotva jezdí. Že máte malý výběr bot v botníku. Že už zase máte nedoplatek za topení a vodu. Že nemůžete najít ve skříni to správné tričko, kalhoty nebo sukni… Ufff, po přečtení si řeknete: „Ty bláho, já si žiju jako král(ovna).“

Žít dobrovolně ze dne na den bez jistoty finančních rezerv… to už se opravdu musíte plně spolehnout na Boží pomoc. A Lydie Princová v tom byla opravdu dobrá.
Nové vydání má ještě jedno plus, že příběh Lydiina života je dovyprávěn až do konce v přidaných kapitolách. Tento bonus mě potěšil.

Tak nevím. Doporučit? Nedoporučit?

ANO. Přivřete oči nad chybami 🙁 zvláště vy, kdo jste v českém jazyce kovaní, a nechte se vtáhnout do tohoto nevšedního životního příběhu. Vaše priority se pravděpodobně otřesou v základech. 🙂

Více o knize a koupi zde >>

Leave a Reply