Na návštěvě u…

Občas se nám povede vyrazit na návštěvu do domácího sboru našich bratří z jiného města. 

A to my zas rádi přijedem. 🙂

Seznámit se s novým prostředím, slyšet jinou chválu (myslím tím hudební těleso), poznat nové lidi…

A je-li to žádáno, tak i rádi posloužíme.

11.12.2011
Slovo života Prachatice, VTS 

 Když tu teď po čase jsem, na známém místě ve VTS, vím, že Bůh neskončil s touhle církví. Bůh neskončil s tímhle městem,“ řekl hned v úvodu Kaaj. A já to vnímám úplně stejně.

Vcházíme do „Vetinky“ a člověku to nedá, aby nevzpomněl na „dřevní“ doby církve. Moc ráda se sem vracím (ač objekt neskutečně chátrá rok od roku). Známé místo, známé tváře…cítíme se tu doma.

Dojala mě Milanova vzpomínka na to, jak se ho při jeho úplně první návštěvě církve Bůh silně dotkl (před asi 19 lety).

Když jsem poprvé přišel do téhle církve…ničemu jsem nerozuměl, nic jsem nechápal, ale co mě dostalo byla chvála. To byla taková síla. Věděl jsem, že je se mnou něco špatně. Byl jsem tak usvědčený. Jen jsem se tam krčil na židli…“

A dnes je tenhle člověk stále tady – součástí církve. Pán si ho tenkrát našel a používá si ho dodnes.

Kaaj je velmi mile uveden.

Natáčím video, ale nemůžu si tak psát poznámky. Po chvíli tedy přepínám nahrávání na diktafon. A tady je (právě z videa a diktafonu) poslepovaný záznam. Pokuste se, prosím, odhlédnout od nevalné kvality (hlavně ve střední části záznamu) a zaměřte se na poselství.

Slova mají moc: zde >>

Po ukončení oficiální části 🙂 nás Pavla zve ke stolu.

Výborný kafe, čaj a skvělá buchta. Ale co jsem si opravdu užila bylo, sedět u stolu s lidmi, kteří s námi vyšli z jedné církve. Eda, Milan, Pavla, Míra… Znovu jsme se ujistili, že ani čas odloučení nesmaže přátelství.

Moc jsme si to užili a těšíme se na příští setkání. Co třeba ve Vimperku?

Na odchodu si ještě fotím Míru, Kaaju a Edu. Ale radši se ptám: „Můžu si vás vyblejsknout?“ Všichni souhlasí. Cvak, hotovo. Půl minuty na to se Eda ptá: „Tak můžem?“ a ukládá si brýle do pouzdra.

Překvapeně se směju, že už je vyfoceno. Teprve pak mi došlo, že se Eda chtěl připravit, ale já mezitím udělala momentku. 🙂 Tak snad příště, omlouvám se. 😉

Na návštěvě u…
SŽ Prachatice 5/2012 zde >>
Kř. sbor Vimperk 3/2012 zde >>
S
Ž Prachatice 12/2011 zde >>

2 Responses to “Na návštěvě u…”

Leave a Reply