Rallye 2012 – část 2.


26.5.2012
Tak jsme zase zpátky. Odpočatí a zvědaví. 🙂
Jdeme opět na své staré dobré místo.

Už při Hobby 2012 jsme s lítostí zjistili, že několik stromků padlo za vlast… Velká škoda. Mysleli jsme, že kvůli tomu, aby se vešlo víc stánků s vietnamským textilem :-), ale teď se zdá, že to bylo kvůli rallye. Asi. Rozhodně je vidět dál a lépe. I když lesík měl své kouzlo, to tedy jo.
Start se pár minut odkládá…někde se to zdrželo. Kaaj mi to hlásí o chvilku dřív, než si o tom začnou povídat časoměřiči (cílová fotobuňka) sídlící pár metrů od nás.

Starší pán, stojící vedle nás si pomalu všiml aktuálních informací a po chvíli už s Kaajou debatují. 🙂
Na trať vyjíždějí safety cary, tedy sejfty káry (po našem). Předzvěst příjezdu závoďáků. Zdržení vyplňují bavením fanoušků, postávajících kolem trati. Prostě taková skvělá safety show. Smykují, řežou zatáčky, sirény naplno, světla blikají…vysluhují si náležité ocenění diváků.
„Jestli teď třínulka předjede dvounulku, tak se zhroutí vesmír,“ vtipkuje Kaaj. Ale nebojte, i když se pokoušejí o závod, třínulka prostě musí dycinky jet až za dvounulkou, i kdyby se plazila jako šnek. 🙂 Vesmír je zatím uchráněn. 🙂
      
Sejftyšou končí a přijíždí skuteční závodníci. (viz video 1)
      
Dámské WC je i dnes otevřeno. 🙂 Pánské WC je i dnes zavřeno. 🙁

A tady mi mizí ze záběru 43 – ještě v naprostém pořádku.

No a takhle to vypadá po závodech. Kdo tohle umyje?
Asi déšť. 🙂

Jako každý rok po skončení závodů „velkých“ aut, je tu minidráha pro jejich malé příbuzné, modely. I tady se závodí o 106.

Tak to bylo rallye 2012.

Černou tečkou byla nehoda posádky startovního čísla 43 na konci závodu.

Nebýt toho, bylo by letošní rallye dokonalé.

Tak zase za rok…

Leave a Reply