Dovolená 2012 – Jen žádné náhražky, prosím!

Aneb směr: Opravdovost
19.8.12

Vstávám v devět abych vyprovodila rodinu odjíždějící do Dvorců. Dneska je tam pouť. Pak si dávám poklidnou sprchu a jdu si ještě číst do postele. S Kaajou snídáme dýl a oběd si dávám až v půl třetí. 🙂
Internet zase zlobí…prý jsme překročili jedno giga ve stahování… Takový malý zázrak, když jsme včera noťase ani neotevřeli.

Rodinka se už po druhé hodině zjevuje ve dveřích.
Je po páté hodině a my vyrážíme na shromko. V prázdninovém režimu se Cesta života Prachatice schází po domích a v čase, který vyhovuje všem zúčastněným. Dnes se bude konat v půl šesté u Ládi a Andělky.

V útulném obýváčku je nás osm. Venku je hic, ale tady se pomalu ochlazujeme na normální teplotu pomocí vychlazené domácí šťávy.
Připomíná mi to domácí skupinu, kterou jsme kdysi mívali i u nás doma. Začíná to povídáním na uvítanou, Zuzčina jablečno-máslo-karamelovo-listotěstová buchta a zase povídání…a pak jsme dali prostor Jirkovi, který pokračoval v tématu, jež začal minulý týden.
Honza si hodně z minula pamatoval, takže i nám (Kaaj, Zdes) přiblížil hlavní body. Po celé připravené kázání-vyučování se se svými postřehy přidával i Kaaj, Honza, Zuzka, Šárka…takže byl Jirka často přerušován, ale s úsměvem to toleroval. 🙂 I tohle skákání do „slova“ mi hodně připomnělo setkávání domácí skupiny, kdy každý přispěl svou trochou „do mlýna“.
Bylo to fakt příjemné.

A téma? OPRAVDOVOST. Je to náhoda? 🙂 Tohle téma nás pronásleduje snad všude… 🙂
Nehraj si na náboženství – žij s Bohem.
Nehraj si na službu Bohu – ptej se Boha, co máš opravdu dělat.
Nejde ani tak o to, co k Bohu vychází ze tvých úst – jde o to, co k Němu dorazí z tvého srdce.

Leave a Reply