Hamr kemp 2014 – přípravy

hamrkemp14_titlTakže plac by byl. Kája (Z.) a Kája (Kaaj) si dělí úkoly. Je třeba zajistit pódium, lavice, stoly, stany…To si bere Kája Z., kterému jsou tyhle věci velmi blízké.

No a návrh plakátů, pozvánek, webu, HK placek, zajištění aktuálních informací, zajištění kapel, zvukaře a osvětlovače, moderátorů…no samozřejmě to je parketa pro Kaaju.

Musím říct, že tihle dva – pořadatelé – se od začátku neskutečně dobře doplňují. Každý se drží „svého kopyta“ a to je skvělé.

hamrkemp14_23 hamrkemp14_24

Festival začíná získávat jasné obrysy.
Aktuální informace pomalu naskakují na www.hamrkemp.cz, logo Hamr kempu je na světě, kapely do programu přibývají, pódium je zařízeno a (přednostně) vyrobeno…
Akce už je na spadnutí. Je pátek, a my přijíždíme dopoledne na Hamr pomoct stavět stany a nanosit lavice a stoly. Prostě připravit co nejvíce dnes, aby to zítra už bez potíží mohlo vypuknout.

Kostra pódia se hrdě vypíná na svém místě. Kája Z. a Kaaj dolaďují kde budou stát stany pro návštěvníky, a kam se postaví infostánek.

hamrkemp14_25 hamrkemp14_28 hamrkemp14_26 hamrkemp14_27

Pak už se pouštíme do stavby stanu. Samozřejmě striktně podle návodu.

hamrkemp14_29 hamrkemp14_30 hamrkemp14_31

Ajaj…plachta je na tuhle konstrukci úzká a dlouhá. Špatná plachta? Kluci jdou překontrolovat druhou bednu, jestli se něco nepomíchalo. Fenka Miki pomáhá v identifikaci a očuchává tyčky.

hamrkemp14_32 hamrkemp14_33 hamrkemp14_34 hamrkemp14_35

Ba ne, špatný návod. Tyčky se mají spojovat přesně naopak. Tam kde návod uvádí dlouhé, mají být krátké… Rozebrat, předělat! 🙂
Tak konečně plachta sedí.

Druhý stan už půjde levou zadní, jen se tak úzkostlivě nedržet návodu. 🙂

hamrkemp14_36 hamrkemp14_37 hamrkemp14_38 hamrkemp14_39 hamrkemp14_39a hamrkemp14_40

Kaaj jde obhlídnout zázemí pro umělce. Pohled z okna…k nezaplacení. Áááá, dorazily stoly. Tak šup s nima pod stany…

hamrkemp14_41 hamrkemp14_42 hamrkemp14_43 hamrkemp14_44 hamrkemp14_45

Je pěkné, že připravené stany se dají využít už dnes, protože se tu odpoledne koná Dětský den pro školáky (po vysvědčení). „Mlsně“ sledujeme červený flek, který se nafoukne a bude z něj skákací hrad. Ten by se tu zítra taky vyjímal. Ale sháněj hrad den před akcí, že?

Je půl třetí. Práce je dokonána, až na pódium, na které ale přijedou odborníci později. Jedeme tedy domů, neboť od pěti máme ještě poslední kapelní zkoušku…
Nakonec se na místo činu přece jen ještě jednou vracíme. Zítra totiž bude málo aut, takže by náš PT cruiser musel pobrat bubeníka s bubnama a ještě kytary a aparát. To při nejlepší vůli nepůjde.
K Sokolovně je zákaz vjezdu. Hasiči tu mají akci a nikdo tu nesmí parkovat. Jenže jak jinak se dostat pro těžký aparát? Musíme to risknout.
Předdovážíme si tedy na Hamr nástroje a komba ještě večer. Právě se pracuje na dokončovacích pracích na krásném pódiu.

hamrkemp14_46 hamrkemp14_47

Unavení se vracíme domů a nezvykle brzy vděčně mizíme pod peřinou. Zítra nás opět od rána čeká zařizování, zvučení, vítání kapel, knižní pult…naše vystoupení… tak je třeba využít každé minuty na odpočinek.
Kaaj nemůže usnout. Chvíli si povídáme, když Kaaj zaúpí: „Neudělali sme ty poukázky na jídlo pro hudebníky.“
A tak vstáváme a ještě kolem jedné hodiny ranní vyrábíme poukázky. Ale teď už vážně do hajan! Kaaj za chvíli spokojeně oddychuje takže i já už můžu pokojně vklouznout do snění.

Leave a Reply