Hop hop

hophop_titlJsme na cestě z obchoďáku „Země nákupu“ a z parkoviště slyšíme neutuchající štěkot mnoha psíků.

Zvědavost nám nedá a jdeme se podívat.

Nejdřív pozorujeme za plotem.
Nějaká paní vyčesává krásného psíka.
Aha, asi soutěž krásy?

hophop_01

Psík trpělivě čeká, až je dočesán. Paní vytahuje vyčesané chlupy z kartáče a jde je vyhodit do koše. V ten moment se psík položí na záda a slastně s sebou vrtí a převaluje se. Musím se smát, ale co na to řekne paní „kadeřnice“?

Nevím co říká (myslím, že je to Maďarka nebo Polka), ale z gest je jasné, že psíkovi odevzdaně vyčítá něco jako: „Co to děláš? Teď jsem tě načinčala.“ A láskyplně noří kartáč do zpřeházené srsti.

Říkám si, kolik tam asi musí být těch…no…abyste si na podrážkách něco nepřinesli až domů. Ale všude jsou rozvěšené pytlíčky. A zrovna v tu chvíli jde jeden majitel se svým pejskem, důležitě telefonuje.

hophop_03

Na chvíli se zastaví (pejsek si právě potřebuje ulevit). Jakoby ten pán tušil, o čem jsem právě přemýšlela. Žel, zatímco pejsci jsou trénovaní a vychovaní, někteří majitelé vůbec ne. Možná mu tráva připadala moc vysoká, než aby v ní „nálož“ našel. Nebo počítal s tím, že si toho nikdo nevšimne. Nebo prostě spoléhá na to, že tu je tolik pejsků, že to mohl přece udělat kdokoli jiný. Mrzuté.

Chvíli okukujeme za plotem, pak se ale odvážíme jít dovnitř a podívat se zblízka, co se to tu vlastně děje.

Tak na soutěž krásy to nevypadá. Ne, že by pejsci neoplývali krásou, ale podle překážek to spíš vypadá na závody. A taky jo.

Připravení závodníci se rozcvičují na tratích. Ti, kteří už běželi nebo teprve poběží, jsou ve svých klecích a přepravkách.

Vlastně mnohdy nevím, jestli jde o pejsky-návštěvníky nebo budou závodit. To zjišťujem až když se objeví na dráze.

hophop_04 hophop_05

hophop_06 hophop_07 hophop_08 hophop_09 hophop_11 hophop_12 hophop_13 hophop_14 hophop_15 hophop_16 hophop_17 hophop_18 hophop_19 hophop_20 hophop_21 hophop_22 hophop_23 hophop_24

Je to roztomilé sledovat, jak někteří pejsci mají svou hlavu. Běží přes překážky pro míček a pak slavnostně (že ho správně sebrali) běží zpátky mimo překážky. Což se ale nesmí. Někteří si vybírají, kolik překážek přeskočí a kolik jich minou. 🙂

Ku podivu nejrychlejší jsou ti nejmenší pejskové.
A co ten krásný načesaný pejsek? Taky poběží? Poběží. Sice jen jednou (spíš tak jako za odměnu, nebo aby se blejsknul) a jinak stojí s paničkou u dráhy a štěkotem podporuje svůj tým. Kaaj si myslí, že to je psí slečna-faninka (podobně, jako kolem autom.závodů se ochomýtají krásky a fotí se u nejlepších žihadel). 🙂 Vzhled na to rozhodně má. 🙂

hophop_02

Bylo to podívání zajímavé. Roztomilé. Nečekané.
Tak na závěr ještě ukázka ze samotného klání.

Leave a Reply